3 Powody przez które Argentyna przegrała z Francją

Marzenie o 3 w historii triumfie na Mistrzostwach Świata pękło jak bańka mydlana. Argentyna nie poradziła sobie z Francją, która awansowała do ćwierćfinału. Mecz był na bardzo wysokim poziomie, dostarczył wielu emocji i bramek. Szkoda że takie klasowe drużyny, musiały grać ze sobą na dość wczesnym etapie rozgrywek.

Analizując to spotkanie, postanowiliśmy napisać o 3 czynnikach jakie miały wpływ na końcowy rezultat tego spotkania.

 ZOBACZ TEŻ NASZE TYPY NA FAZĘ PUCHAROWĄ 

 

 

1# Obrona Argentyny była za wolna

Kylian Mbappe z dość dużą łatwością przenikał przez obronę Argentyńczyków, która zdecydowanie za wolno reagowała na szybkie ataki trójkolorowych. Rojo, przy pierwszej bramce powinien być inaczej ustawiony, być może wtedy udało by mu się przechwycić piłkę. Nie oglądalibyśmy wtedy karnego dla Francji, po której Griezmann strzelił pierwszą bramkę.

Otamendi i Mercado również nie byli w stanie skutecznie powstrzymywać ataków Pogby i Griezmanna

 

2# Złe decyzje trenera Sampaoli

Sampaoli miał jedną rzecz do zrobienia – wysłać ten sam skład i ustawienie do w meczu przeciwko Nigerii. Jednakże, zdecydował się wstawić Pavona za Higuaina i ustawić Messiego jako środkowego napastnika.

Decyzja ta miała złe następstwa, gdyż Pavon nie był w stanie nic ugrać na skrzydłach, natomiast Messi był bardzo czujnie pilnowany przez N’Golo Kante.

Następnie, kiedy Argentyna potrzebowała trzech bramek do wygrania, szkoleniowiec zdecydował się na Mezę, a nie Dybalę czy Higuaina. Przywołał również Aguero, ale jego występ był średni.

 

3# Kylian Mbappe

Zdecydowanie najlepszy zawodnik meczu, dosyć że strzelił 2 bramki, to zaimponował niewiarygodną szybkością. Nic nie było w stanie go zatrzymać i to on jest jednym z najważniejszych powodów dlaczego Argentyna poniosła porażkę.

Jego tempo mijało powolnych i starszych pomocników i obrońców. Tworzył przestrzeń dla siebie i był odpowiedzialny za większość akcji ofensywnych Reprezentacji Francji.

 

 

 Przejdź do strony głównej i zobacz nasze typy   Koniecznie sprawdź nasze typy na mundial   Zobacz zakładkę z typami dnia   Zobacz ranking bukmacherów   Zobacz Typy na Żużel