Kto zastąpi Nawałke? Lista 5 potencjalnych kandydatów

Nie milkną echa na temat nowego nazwiska selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Pomimo porażki na mundialu Biało- Czerwonych należy przyznać, że ogromny wkład we wcześniejsze sukcesy miał Adam Nawałka. Historyczny sukces na Euro 2016, awans z pierwszego miejsca w eliminacjach do mundialu w Rosji. Jednak co do mistrzostw świata historia zatoczyła koło, pierwszy mecz przegrany, drugi o wszystko również bez punktów i trzeci to wygrana na pożegnanie z turniejem.

Teraz następca Nawałki musi przywrócić świeżość w tej drużynie, a co najważniejsze mieć na nią pomysł, gdyż zbliżają się mecze w Lidze Narodów, a także eliminacje do Euro 2020.  Chcemy wam dziś przedstawić 5 kandydatów  którzy są blisko objęcia funkcji selekcjonera naszej reprezentacji

 

 

5 . Jacek Magiera

Były selekcjoner warszawskiej Legii, mimo odpadnięcia z rozgrywek Champions League na zawsze zostanie mu zapamiętany  historyczny remis Legii z  Realem Madryt,  Magiera jest osobą skrupulatną, konsekwentną, z żelaznym warsztatem trenerskim, pomimo dość krótkiej przygody trenerskiej. Zajmuje u nas ostatnią lokatę , gdyż największa szanse ma trener zza granicy, ponadto, Jacek Magiera ma powierzoną funkcje trenera U-20 młodzieżowej reprezentacji Polski.

 

4. Stanisław Czerczesow

Selekcjoner reprezentacji “Sbornej” znany był już wcześniej polskim kibicom, kiedy to prze paru laty prowadził Legię Warszawa. Nadal darzy ją duża sympatią, ciepło wypowiada się o Polakach, a Warszawa jest dla niego miejscem, do którego jak powiedział chciałby jeszcze wrócić. Znany z twardej dyscypliny, solidnego przygotowania fizycznego swojej drużyny,ale także wielu komicznych żartów. Tak charakterny trener mógłby z powodzeniem odmienić oblicze naszej reprezentacji, jednak przegrana w ćwierćfinale mundialu reprezentacji Rosji, może przekonać do siebie zwierzchników Czerczesowa,aby przedłużyć z nim kontrakt.

 

3. Marcin Brosz

Kolejna kandydatura trenera Górnika Zabrze, gdzie jego sezon można udać za absolutnie udany. Już wcześniej był przymierzany do objęcia funkcji trenera reprezentacji, z tym , że U-21 w miejsce Marcina Dorny. Jednak po wielu latach krajowych trenerów, możliwe ze prezes PZPN będzie chciał sięgnąć po kogoś za granicy.

 

2. Lars Lagerback.

Już w poprzednich latach był wiązany z Polską reprezentacją, jednak zdecydował się na pozostanie szkoleniowcem Islandii i tam można powiedzieć, że dokonał cudu. Z nieliczącego się w świecie piłkarskim prawie 300 tysięcznego kraju wygrał el ME i zaprezentował się z drużyną Islandii bardzo przyzwoicie, ale po wcześniejszym fiasku z włodarzami PZPN podpisanie kontraktu z Lagerbackiem może być zdecydowanie trudniejsze.

 

 

1. Cesare Prandelli

Chyba najbardziej prawdopodobna kandydatura, wicemistrza Europy z reprezentacją Włoch z 2012 roku.Ponadto w jego CV widnieje bardzo dobra kariera klubowa np : Galatasaray, Valencia, Parma, Roma, a jego ostatnim przystankiem w karierze był Al – Nasr Dubaj. Włoski styl trenerski, może przekonać prezesa Zbigniewa Bońka po ściągnięcie właśnie takiego szkoleniowca. Jak wszyscy dobrze wiemy Boniek w czasach kariery reprezentował barwy Juwentusu i Romy.

 

 

 Przejdź do strony głównej i zobacz nasze typy   Koniecznie sprawdź nasze typy na mundial   Zobacz zakładkę z typami dnia   Zobacz ranking bukmacherów   Zobacz Typy na Żużel