Najbardziej Brutalni Piłkarze | Lista TOP 6

Jak wszyscy dobrze wiemy piłka nożna to sport wymagający dużo poświęceń. Liczne kontuzje są wpisanym ryzykiem w tę dyscyplinę. Kwintesencją dobrego piłkarskiego spotkania była twarda, męska gra, często na pograniczu faulu. Dziś chcemy wam przedstawić zestawienie sześciu najbardziej brutalnych piłkarzy, którzy boiskowe zmagania traktowali niczym zmagania gladiatorów na śmierć i życie, wielokrotnie uszkadzając swoich rywali.

6. Olivier Kahn

 

Znakomity bramkarz, przez lata reprezentujący barwy Bayernu Monachium, pełnił również rolę kapitana, Reprezentant Niemiec. Pomimo wielkich umiejętności znany był również z kontrowersyjnego zachowania. Często oprócz dość ostrych wejść w rywali temperował także kolegów z drużyny. Upust swoim emocjom dawał właśnie atakując rywali w bardzo brutalny sposób, spporo kartek i dyscyplinarnych kar nałożonych przez klub nie zahamowały jego boiskowych poczynań.

 

5. Roy Keane

 

Irlandczyk grający na pozycji środkowego pomocnika w Manchesterze United podczas swojej kariery pokazał niejednokrotnie, że jest typowym boiskowym brutalem. Podczas derbów Manchesteru wszedł wyprostowaną nogą w zawodnika ”The Citizens” uszkadzając kolano Hallanda.

Jednak najbardziej srogi był wobec Patricka Vieiry, przed meczem z Arsenalem doszło między tymi zawodnikami do ostrej wymiany zdań już w tunelu prowadzącym na murawę. W każdym spotkaniu między Vieirą a Keanem dochodziło do ostrych spięć. Po zakończeniu kariery obaj wystąpili w programie, gdzie pokazali że dawne animozję zostały zakończone.

4. Gennaro Gattuso

W naszym zestawieniu nie sposób pominąć tak walecznego i oddanego swojej drużynie zawodnika jak Gennaro Gattuso. Pomocnik AC Milan mimo średniej postury zawsze w stu procentach zaangażowany, każdy faul na Gattuso powodował impulsywną reakcję wobec przeciwnika, a także jak się to zdarzało dość często nawet wobec trenera. Prawdziwy boiskowy gladiator. Pomimo wielu nagan ze strony włodarzy klubu, nie zmieniał swojego postępowania i sytuację gdzie dochodziło do rękoczynów na linii zawodnik – trener miały znowu miejsce.

3. Luis Suarez

Piłka nożna to sport w którym w ostrych starciach cierpią kolana, więzadła jest mnóstwo siniaków czy stłuczonych piszczeli. Natomiast urugwajski napastnik wybrał zupełnie inną formę uszkodzenia przeciwnika. W meczu Włochy – Urugwaj na Mistrzostwach Świata w 2014 roku Suarez ugryzł
w ramię Chielliniego po czym sam upozorował uszkodzenie uzębienia. Wywołało to sporo kontrowersji w piłkarskim otoczeniu, pojawiło się także sporo memów, zdjęć i przeróbek ukazujących gryzącego Urugwajczyka.

2. Eric Cantona

Francuz występujący w szeregach ” Czerwonych diabłów” imponował skutecznością , techniką jego znakiem firmowym był zawsze postawiony kołnierzyk. Jednak do niecodziennego incydentu doszło podczas meczu z Crystal Palace gdzie w akcie furii Cantona postanowił kopniakiem w stylu kung fu uderzyć siedzącego na widowni kibica. Jak się sam przyznał po latach nie żałuję tego incydentu.

1. Vinnie Jones

Bezkonkurencyjny numer 1. Tak ostro grającego zawodnika nie było chyba w całej historii piłki nożnej. Występujący w ”Gangu Wimbledonu” walijczyk notorycznie atakował rywali w tak agresywny i brutalny sposób, że otrzymał żółtą kartkę tuż po rozpoczęciu meczu. Jak widać na załączonym zdjęciu jego agresywne ataki nie skupiały się tylko na nogach przeciwników.

Po zakończeniu piłkarskiej kariery prowadził telewizyjne show w którym demonstrował jak w skuteczny sposób brutalnie zlikwidować przeciwnika. Komisja FA Premier League nałożyła na niego karę pieniężną a program przestał być emitowany. Vinnie na stałe zagościł na dużym ekranie.
Można go zobaczyć w wielu brytyjskich produkcjach.

Zajrzyj na naszego bloga po inne ciekawe artykuły !

Leave a Comment