Top 4 przykłady rodzin grających w różnych reprezentacjach

Reprezentowanie swojego kraju jest dla piłkarza najwyższym wyróżnieniem w karierze. Sukcesy na arenie międzynarodowej nie oddają tak wielkiego zaszczytu jak drużyna narodowa i śpiew hymnu tuż przed meczem. Jednak wobec globalizacji futbolu na całym świecie, a także różnych migracji  spowodowanej złą sytuacją polityczną kraju, sprawia, że nawet piłkarskie rodziny pozostają rozdzielone.

Czasem także, decydują o przyjęciu obywatelstwa i reprezentowaniu kraju korzenie piłkarza, którego przodek wywodził się zupełnie innego kraju niż on sam. Dziś w naszym artykule zestawiamy Top 4 piłkarzy z jednej rodziny, którzy grają w różnych reprezentacjach

 

 

4.  Granit Xhaka i  Taulant Xhaka.

Bracia: Granit Xhaka i Taulant Xhaka (CARL RECINE/REUTERS)

Ich korzenie sięgają kosowskich Albańczyków, którzy osiedlili się w Szwajcarii i tam przyjęli obywatelstwo. Jednak bardziej znany nam Granit reprezentuje barwy Arsenalu, gdzie z resztą jest czołową postacią. Drugi z braci Taulant występuje w GC Zurich  i nie zrobił już tak głośnej kariery jak jego brat. Żaden z nich grając w reprezentacjach młodzieżowych nie ubiegał się o obywatelstwo albańskie .

 

3 . Christian Vieri ( Włochy )  Max Vieri ( Australia )

Znalezione obrazy dla zapytania christian vieri max vieri

Christian Vieri był uznawany swojego czasu za jednego z najwybitniejszych gwiazd włoskiej piłki. W swej karierze reprezentacyjnej gościł z kadrą  Squadra Azzura na dwóch turniejach. Był piłkarskim obieżyświatem i swoim dorobku odnotował 194 trafienia w karierze klubowej.

Świat dowiedział się także o Maxie Vieirim, który zaistniał co prawda na niższym poziomie rozgrywkowym. Urodzony w Sydney swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Juventusie, lecz w barwach Białej Damy nie zdołał zadebiutować. W późniejszym czasie występował w mniej znanych klubach we Włoszech.

W 2004 roku został powołany do reprezentacji Australii. Gdzie wystąpił w zaledwie 6 spotkaniach

Przejdź do następnej strony: