Top 5 zawodników którzy nie pojechali na Mistrzostwa Świata 2018

Reprezentowanie swojego kraju jest największym wyróżnieniem dla każdego piłkarza. Gra z godłem swojego kraju wiąże się z odpowiedzialnością, a także ogromnym zaszczytem. Osiągnięcie jak największego sukcesu z swoją reprezentacją to cel, który każdy zawodnik chce zrealizować. Nie zawsze dobra gra jest gwarancją uznania w oczach trenera, czasem trzeba pogodzić się z selekcją i tym, że kadra na mistrzostwa świata zabiera tylko 22 zawodników. Zaprezentujemy wam naszą listę Top 5 piłkarzy, którzy nie pojadą na Mistrzostwa Świata Rosja 2018, w wyniku braku powołań, bądź brakiem zakwalifikowania się przez ich reprezentacje.

 

ZAWODNICY KTÓRZY NIE POJECHALI NA MISTRZOSTWA ŚWIATA 2018 LISTA TOP 5

 

 

5. Gianuligi Buffon- Włochy

Postać pomnikowa, symbol Juventusu Turyn i reprezentacji Włoch, która nie zakwalifikowała się do MŚ przegrywając bój ze Szwecją. Płynące łzy Buffona po meczu to był wymarzony scenariusz, jaki miał zwieńczyć jego karierę. Zaprzepaszczenie szansy występu na ostatnim dla Buffona mundialu skłoniło, go do zakończenia także kariery klubowej. Czas leci nieubłaganie i czasem nie daje drugich szans, szkoda,że niektórzy piłkarze nie mogą grać wiecznie.

 

4. Gareth  Bale – Walia

 

Można powiedzieć o nim wyeliminowany”. Raz , że w klubowych rozgrywkach tak często nękały go kontuzje, że jego absencja odbiła się na pauzie 18 spotkaniach w barwach Realu Madryt. Dwa, reprezentacja Walii była w stanie wygrać bez niego z Gruzją, lecz na własnym terenie uległa Irlandii. Jego kłopoty zdrowotne odbiły się na reprezentacji, gdyż zdobył w eliminacjach tylko 4 gole. Powrót po kontuzji miał w iście królewskim stylu, dwoma pięknymi bramkami zapewnił Puchar Świata dla Realu Madryt. Właśnie takich gwiazd, którzy w kilka minut potrafią odmienić losy meczu będzie nam brakować na tegorocznym mundialu.

 

3. David Alaba. – Austria

 

Chyba najbarwniejsza postać i zarazem największa gwiazda reprezentacji Austrii. Wielofunkcyjny piłkarz, który w Bayernie występuje na lewej obronie, natomiast w reprezentacji rządzi na środku pomocy.  Jego również kontuzje nie ominęły, łączny czas pauzy to prawie 1.5 miesiąca. Brak Austrii na mundialu nie jest nie lada zaskoczeniem, gdyż zdrowy Alaba nawet w pojedynkę nie jest w stanie zapewnić  awansu. Teraz dla tego ogromnie ambitnego zawodnika jest celem priorytetowym powrót do dawnej formy.

 

 

2. Arjen Robben – Holandia

Niegdyś ciężko były sobie wyobrazić wielką piłkarską imprezę bez reprezentacji  Oranje”. W większości turniejów, w których uczestniczyła była w gronie faworytów, jednak od dłuższego czasu widać nieprzemijający kryzys. Gorszą dyspozycję widać także u Arjena Robbena, któremu zarzuca się zbyt duża indywidualnośc, także fakt, że nie może pogodzić się, że lata upływają a jego forma zamiast rosnąć to spada. Co w dużej mierze odbija się to na jego występach, dlatego te mistrzostwa byłyby dla niego ostatnią szansą zapisania jeszcze jakiegoś sukcesu w kartach historii.

 

1. Zlatan Ibrahimovic – Szwecja

Kontrowersyjnych słów czy wypowiedzi Zlatana chyba nie trzeba nikomu cytować, jest wybitnym piłkarzem, przemawiają za nim jego wysokie umiejętności, lecz zachowanie jest bardzo skandaliczne. Otóż jak sam poinformował, nie deklaruje powrotu do kadry, ale na MŚ pojedzie, jeżeli wyrazi taką chęć. Na odpowiedz, z reprezentacji Szwecji nie trzeba było długo czekać, Trener Trzech Koron zapewnił, że nie ma zamiaru zabierać Ibry do Rosji. Zarzucono mu także, że może być zbyt dużym indywidualistą i występ i jedyne, na czym mu zależy to rozgłos wokół własnej osoby, a nie pomoc kadrze w osiągnięciu sukcesu.

 

 

 Przejdź do strony głównej i zobacz nasze typy   Koniecznie sprawdź nasze typy na mundial   Zobacz zakładkę z typami dnia   Zobacz ranking bukmacherów   Zobacz Typy na Żużel