Zagraniczni bukmacherzy to już przeszłość – gdzie grać?

Więcej na temat tego, na czym stoją polscy bukmacherzy i polscy gracze, dowiesz się na portalu Zagranie.com

2017 rok, czyli rok prawdy dla bukmacherów

Pamiętasz te czasy, w których wybór zakładów bukmacherskich w internecie był nieograniczony, a Ty mogłeś grać bez podatku u zagranicznych operatorów o wątpliwej renomie? Te dni to już przeszłość, bo rynek zakładów wzajemnych w Polsce został uregulowany.

Co się w takim razie zmieniło?

Wraz z nowelizacją ustawy o grach hazardowych na polskim rynku mogą działać jedynie podmioty, które otrzymały licencję od Ministerstwa Finansów. Spółki, które nie mają siedziby w Polsce, nie odprowadzają podatku do Skarbu Państwa, mówiąc kolokwialnie, nie mają dostępu do naszego gracza. Licencja jest słowem klucz w tym przypadku. Chcąc być zakładem bukmacherskim, nie ma możliwości, żeby obejść ten wymóg. Taka zgoda jest gwarancją, że podmiot działa legalnie i zgodnie z polskim prawem.

Dlaczego to miałoby interesować obstawiającego, który na pierwszy rzut oka na tym traci, bo musi płacić podatek od gry u bukmacherów?

Bezpieczeństwo – to zyskujesz, jako użytkownik. Operatorzy z rajów podatkowych i ich wiarygodność są na wątpliwym poziomie. Nie raz zdarzało się, że gracze mieli problemy z wypłatą środków. U buków z licencją, tych legalnych, takie rzeczy nie mają prawa wystąpić. Pieniądze trafiają na Twoje konto szybko, a do tego są chronione.

Kolejną rzeczą, z powodu której nie warto korzystać z ,,nielegalnych” bukmacherów są bardzo wysokie kary finansowe. Jasne, możesz próbować, ale z tyłu głowy zawsze będziesz miał, że prędzej czy później mogą dosięgnąć Cię surowe konsekwencje z ręki organów ścigania.

Bukmacherzy – kogo wybrać?

Ustaliliśmy już, że wymogiem jest gra u bukmacherów z zezwoleniem. Jakie to podmioty?

Spółki wymienione powyżej możemy potocznie określać jako legalnych bukmacherów; legalnych, bo mają zgodę od Ministerstwa Finansów.

Nie wiesz, którego z nich wybrać? Skorzystaj z recenzji, rankingu i informacji zebranych na portalu Zagranie.

Zagranie to strona internetowa, na której dowiesz się wszystkiego, co związane z zakładami bukmacherskimi. Dodatkowo, eksperci przygotowują analizy i zapowiedzi najważniejszych wydarzeń ze świata piłki nożnej, NBA i mieszanych sztuk walki (MMA).

Niezależnie od tego, u których bukmacherów obstawiasz, gra w zakładach bukmacherskich ma swoje minusy. Traktuj to jedynie jako zabawę związaną z Twoim ulubionym sportem. To kibicowanie ma być priorytetem, a nie chęć zarobku. Jeżeli odczuwasz, że sytuacja wymyka się spod kontroli, porozmawiaj z osobą bliską lub udaj się do specjalisty.

Obstawianie u bukmacherów jest przeznaczone jedynie dla osób dorosłych.